O klubu

Naše škola karate se zaměřuje na trénování sportovního karate SHOTOKAN, které má pevné kořeny v tradičním pojetí zakladatele mistra FUNAKOSHIHO. 

V soutěžní podobě cvičení KATA a KUMITE se držíme nejnovějších trendů, které udává světová federace WKF ( World karate Federation )
a která vede špičkové závodníky karate. 

Vzhledem k tomu, že je karate univerzální sport, dbáme Rovněž na všestranný rozvoj našich žáků (atletika, plavání, gymnastika, sportovní hry...), a to jak během vlastních tréninkových lekcí, tak i v rámci volnočasových aktivit, které pro členy klubu pořádáme. 

Náš klub karate navštěvují lidé všech věkových kategorií i zaměření – věnujeme se jak rekreačním karatistům, tak výchovou talentované mládeže na vrcholové úrovni. V hodinách karate se děti naučí kromě karate také RESPEKT, ÚCTÚ A DISCIPLÍNU, které jsou v dnešní době velmi vzácné a právě karate, které vychází z principů etického kodexu japonských samurajů Bushido tyto prvky v sobě skrývá a předává tak svým cvičencům.Sportovní klub karate Keiko-ryu Shotokan se ve světě karate pohybuje od roku 2003. Za tuto relativně krátkou dobu se stal největším klubem karate ve středních Čechách, naše kurzy navštěvuje cca 210 aktivních členů.

 

V roce 2008-2016 jsme získali ocenění nejúspěšnější klub kraje v kategorii KATA. Vychovali jsme několik desítek mistrů České republiky.
K výuce karate používáme vlastní specializovanou tělocvičnu na Náměstí Sítná, ale také školní tělocvičnu na 11. ZŠ v centru Kladna.

Karate

 

Po celý školní rok trénujeme karate SHOTOKAN, který patří mezi nejtěžší styl v karate vůbec. Specializujeme se na výuku karate pro děti od 3 let. Uplatnění zde najdou začátečníci, pokročilí, závodníci ale i rodiče nejen našich dětí.

Jsme jediný klub v ČR, který nabízí maximální přístup k výuce karate. Ve většině klubech najdete jednu skupinu pro začátečníky, jednu pro pokročilé a možná jednu skupinu pro závodníky. My nabízíme 10 tréninkových skupin od malých, po velké ! :) 

Cvičení pro miminka a batole


Lekce je určena pro kategorii miminek a batolat.

 

V úvodní části se přivítáme písničkou a věnujeme se pohybovým říkankám, které v dětech rozvíjejí smysl pro rytmus. Říkanky jsou velmi oblíbené a děti se podle nich brzy naučí cvičit samy. Dále cvičíme s psychomotorickým padákem, věnujeme se rozvoji jemné motoriky (sbírání míčků atp.) a na závěr děti čeká překážková dráha. 

Sportovní přípravka

 

Cvičení pro nejmenší s jednoduchými prvky karate, jako nástrojem pro všestranný rozvoj vašich dětí. Citlivé a laskavé vedení jsou základem pro každý trénink. Krok za krokem se děti vydávají za poznáním a objevováním svého úžasného potenciálu. Vše probíhá formou kreativních a zábavných cvičení, která zároveň podporují jejich růst.

Karate kempy

 

Pro naše žáky také připravujeme během roku několik víkendových a dvě týdenní soustředění, během kterých mají možnost si zdokonalit své techniky karate, učí se novým věcem, podrobněji zkoumají problematiku cvičení karate a volný čas si zpestřují různými sportovními hrami a soutěžemi v přírodě. 
 

Putovní pohár

 

Po celý školní rok probíhá soutěž o PUTOVNÍ POHÁR, v rámci které naši žáci soutěží vždy poslední víkend v měsíci v disciplínách z jiných oblastí sportu (turnaj v kopané, bruslení na zimním stadionu, plavecké soutěže, atletický den, fyzické testy atd.). 

Vítěz putovního poháru trénuje další pololetí zcela ZDARMA ! 

Kruhové tréninky

 

Kruhový trénink je vysokointenzivní intvervalové cvičení, při kterém se na 10-15 stanovštích procvičí celé tělo. Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová, pauza na přesun na další stanoviště. Za 1 trénink se 1 "kruháč" projede 3-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobe vždy procvičovala jiná partie. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu.

Zkoušky karate

 

Odměnou za celoroční tvrdou práci na trénincích i mimo ně bude pro všechny karateky úspěšné složení zkoušek na technické stupně vyspělosti, které se konají jednou ročně, vždy na konci školního roku. 

Na regulérní průběh celých zkoušek dohlíží oficiální zkušební komisař Českého svazu karate.

Ukázky karate

 

Na konci roku pořádáme s vybranými žáky naší školy karate ukázky po základních školách středočeského kraje a naším vystoupením zpestřujeme program různých kulturních akcí. Aktivně se zapojujeme do akce "Dny města Kladna", kde můžete celé dva dny vidět ukázky karate na výborné úrovni. 

Dny města Kladno probíhají vždy první víkend v září.

KDY TRÉNUJEME

Pondělí-Pátek

10.00-21.00 hod

 

ADRESA TĚLOCVIČNY

DOJO SÍTNÁ
Náměstí Sítná 3113, Kladno
átrium hotelu Kladno, 1. patro

DOJO 11. ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Vašatova 1341, Kladno
centrum - vedle Billy

© 2018 by Keiko ryu Shotokan Kladno z.s.  

SOCIÁLNÍ SÍTĚ
  • Facebook Keiko ryu Shotokan